• Hommikukohvi aeg

  Parim osa päevast on päris kindlasti varahommik. Minu jaoks on see argipäeviti umbes kell 7, kui ülejäänud pere veel magab ja majas on mõnus vaikus.
  Võtan ühe suure kruusitäie kohvi ja naudin vaikusemomente enne kohe algavat rallit. Isegi telefonis ähvardavalt pakitsevat infotulva ei raatsi veel ennastsäästvalt rullima hakata.
 • Siidised nahkhiired

  PRII hommikumantlite kraedele on maandunud siidised nahkhiired eestimaise kaubamärgi BSURD kikilipsudelt.
 • Objektiivsed põhjused

  Olen viimasel ajal tähele pannud, et minu maailma on sugenenud üks uutmoodi oskus. Olen hakanud märkama, et alati ei pea kõike kontrollima ja juhtima, kõiki probleemidena näivaid situatsioone kiirelt ja iga hinna eest lahendama. Muidugi ei tähenda see, et ma konstruktiivsest tegutsemisest või suisa mõtlemisest loobunud olen. Lihtsalt järjest rohkem olen hakanud tunnetama neid olukordi, kui asjadel tuleb lasta kulgeda omasoodu. Isegi siis, kui see hetkel arusaamatu või kaugeltki mitte meeltmööda tundub.
 • Hea ja halb uudis

  Alustan seekord ebatraditsiooniliselt – heast uudisest. Hea uudis on see, et sellel suvel on Eestis sündimas vähemalt kümmekond toredat poissi ja tüdrukut. PRII veetis eilse päeva Disainiturul, kus lisaks suurele hulgale põnevale disainile oli ka üüratu hulk rõõmsaid ja toredaid inimesi. Ja nende hulgas ka üllatavalt palju beebikõhuga preilisid-prouasid. Ehk siis lihtne järeldus – kuna disaini uudistamas olid vaid toredad inimesed, siis peavad ka need varsti sündivad põnnid toredad olema.
 • Kohtume Disainiturul!

  Pool uuest kollektsioonist ripub juba ontlikult riidepuudel ja ootab kannatamatult oma uut elu. Seekord siis lisavad hallile värviaksenti hall, valge, must, pruun ja tumepruun... Mis teha, selline see põhjamaine värvipillerkaar on.
 • Pugesime Kaissu!

  Tegelikult mul grammatikaga nii hullud lood ei ole. Kaissu lause sees kirjutatakse väikese tähega. Aga juttu tuleb hoopis ühest toredast mööblibrändist nimega Kaissu.
  Vahepõikena soovin kõigile tagantjärele head emakeelepäeva. Rõõmustame koos, et meil on jätkuvalt olemas selline luksus nagu oma keel!
 • Mida söövad tänapäeva koid?

  Võtsin ette ühe eksperimendi. Kadakeksperimendi.

  Ma ei tea, kui paljud kasutavad pesu pesemisel lõhnastatud pesuloputusvahendeid, mida on täis supermarketite värvikirevad riiulid. Mina ise neid ei kasuta ja kipun arvama, et ka paljud minu tuttavad pigem ei tee seda.

  Aga ometigi on tore, kui kapist võetud puhastel riietel on juures mingi vaevuaimatav mõnus aroom. Konkurentsitult parimad on muidugi lõhnad „õuespesunöörillehvinud“ ja „värskeltriigitud“.
 • Miljonärisinine

  Kui ma olin väike tüdruk, elas meie pere Lõuna-Eesti väikelinnas Põlvas. Nagu sellel ajal ikka, läksime õega juba enne aastaseks saamist lastesõime ja ema alustas taas tööd. Aga ometigi veetsime emaga koos palju aega ja õppisime väikeste tüdrukutena temalt kõike seda, mida koolis ei õpetata. Käisime palju metsas, elasime ju täpselt Intsikurmu metsa serval. Ma tean täpselt, milline näeb välja hundinui, kurereha või varesekübar, kuidas lõhnab sookail või kuidas vahet teha mustikal ja sinikal. Kõik teadmised, mis ema sellel ajal mulle jagas, on vankumatu tõena minu kuklas. Isegi seenemetsas ei tihka ma täna muid seeni korjata, kui sellest ajast meeles on.
 • Veelkord algusest

  PRII lugu sai alguse üsna traditsiooniliselt. Otsisin mõned aastad tagasi kaubandusest meeste hommikumantlit ja see osutus tol hetkel üsna keeruliseks ülesandeks. Enamus pakutavast oli kas liiga igav või kandmiseks ebamugav polüester. Midagi, kus oleks koos hea kvaliteet, naturaalne kangas ja mingigi isikupära või stiil, silma ei hakanud.
 • Hall

  Mulle meeldib hall värv, eelkõige tema tagasihoidlikkuse pärast. Ta laseb alati enda kõrvalolijal silma paista ja särada.
  Sellepärast valisin ka esimese kollektsiooni kanga just halli. Et jätta rohkelt ruumi kandja isikupärale.