Võtsin ette ühe eksperimendi. Kadakeksperimendi. 

Ma ei tea, kui paljud kasutavad pesu pesemisel lõhnastatud pesuloputusvahendeid, mida on täis supermarketite värvikirevad riiulid. Mina ise neid ei kasuta ja kipun arvama, et ka paljud minu tuttavad pigem ei tee seda. 

Aga ometigi on tore, kui kapist võetud puhastel riietel on juures mingi vaevuaimatav mõnus aroom. Konkurentsitult parimad on muidugi lõhnad „õuespesunöörillehvinud“ ja „värskeltriigitud“. 

Hästi mõnusad on ka igasugused puidused lõhnad. Sandlipuu, seeder ja loomulikult meie kodumaine kadakas.  

Niisiis, edaspidi saab PRII hommikumantliga kaasa ühe imeliselt lõhnava kadakapuidust klotsikese, mille võib panna riidekappi või sahtlisse. Aga võib juhtuda ka nii, et klots jääb lihtsalt taskusse pidama, et sealt aegajalt üks mõnus sõõm sisse hingata. Minuga läks nii. 

Kuuldavasti peaks sandlipuu lisaks heale lõhnale riidekapist ka koisid peletama. Kas kadakas oma kõigi teiste imeliste omaduste juures ka koisid tõrjub, ma ei ta.  

Kuigi ma ei ole kindel, kas tänapäeval riidekapis enam üldse koisid ringi jalutab. Koid peaks ju eelistama ka pigem ikka öko-toitu ja naturaalset keskkonda – ja seda napib vist isegi garderoobide ringkondades. 

Värskest kadakapuidust klotsid tulevad Põlvamaalt. Need tegi oma kuldsete kätega valmis üdini puidumees Meelis.  

Põlvamaa talvisest kadakast tegi pildi Janica.

PRII_hommikumantlid_kadakas